Jdi na obsah Jdi na menu
 


CESTA NA VYSOČINU

31. 5. 2017

CESTA NA VYSOČINU

 

     Tradiční spolková zájezdová činnost měla poslední květnový víkend své další pokračování. Tentokrát jsme se vydali na Vysočinu. První zastávkou byl hrad Český Šternberk, následovala návštěva rozsáhlé a naučné interaktivní expozice včelstva s výkladem Včelí svět v Hulicích s možností nákupu kosmetiky z propolisu. V sobotu odpoledne jsme ještě zavítali do Tasic  –  Sklářské hutě Jakub (Národní kulturní památka). Zde se natáčel seriál „Synové a dcery Jakuba skláře“. I odtud si mnozí odváželi hezké suvenýry z místní prodejny skla. Ubytovali jsme se v Koutech – hotelu Luna s vnitřním bazénem. Od večeře až do půlnoci nám k poslechu a tanci vyhrávali místní muzikanti.

     V neděli dopoledne jsme zavítali do Haškovy Lipnice. Prohlédli jsme si expozici v domě kde žil, navštívili jeho hrob na místním, poněkud neudržovaném hřbitově a na terase hostince U České koruny jsme ochutnali Haškův speciál – ležák, který čepují jen tady. Po poledním přejezdu do Vlašimi jsme si prohlédli expozice místního zámku a navštívili Para ZOO, kde nám vedoucí tohoto zařízení podala zajímavý výklad o osudech a životě zdejších postižených zvířat.

     Po celý víkend nás provázelo slunečné počasí i skvělá nálada, kterou v závěru cesty nepřekazila ani porucha (zcela nového) autobusu.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky CESTA NA VYSOČINU