Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční jednání pražských Chodů

13. 11. 2017

Výroční jednání pražských Chodů.

 

    V pátek 10. listopadu se v Praze v historických prostorách U sv. Ludmily na Náměstí Míru sešli k výročnímu bilancování své činnosti členové Spolku rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze. Na programu jednání byla také volba nového výboru na další čtyřleté období. Do čela krajanského spolku byl opětovně zvolen Dr. Václav Kupilík, MIM a místopředsedou se stal Dr. Ing. Rostislav Panoš. Z původně devíti členů se výbor zmenšil na pět. Činnost výboru má být takto efektivnější a dynamičtější. Na Chodsku dobře známý dlouholetý místopředseda pro kulturní záležitosti spolku a bývalý ředitel prestižní hudební konzervatoře Jaroslava Ježka Dr. Karel Vraný a jeho manželka byli z výboru uvolněni na vlastní žádost ze závažných zdravotních důvodů. Za dlouholetou a obětavou práci v krajanském spolku a za osobní přínos k udržení a rozvoji lidových tradic chodského regionu jim byl udělen čestný spolkový titul ZASLOUŽILÝ ČLEN s pamětním certifikátem. Tohoto ocenění se dostalo i dlouholeté člence výboru, pokladní Jaroslavě Kučerové při příležitosti jejího životního jubilea.

     Na programu valné hromady byla také volba revizní komise, do jejíhož čela byl opětovně zvolen Ing. Václav Kovářík. Členy jsou Dr. Věra Narovcová a Jana Kazdová.

     V diskusi vystoupil s informací o aktuálním dění na Chodsku spolkový člen a ředitel Domažlických městských lesů spol. s r.o. Ing. Jan Benda. Projednány byly také organizační záležitosti kolem spolkové majoritní akce 82. Pošumavského věnečku, který se uskuteční v pražském Národním domě 10. února 2018. Na programu výročního jednání byla také tradiční zájezdová činnost.

     Ve druhé – neoficiální části valné hromady, došlo i na spolkové dudáky. Hrálo se a zpívalo až do večera. Chodské písničky připomněly všem sounáležitost ke svému rodnému kraji. Připomeňme závěrem, že Chodové se v Praze setkávají ke spolkové činnosti nepřetržitě od roku 1883.

*       *        *                                                                                                                 

 

Nově zvolený výbor:

Dr. Václav KUPILÍK – předseda (statutární představitel spolku)

Dr. Ing. Rostislav PANOŠ – místopředseda

Jaroslava KUČEROVÁ – pokladní

Marie ŠILHANOVÁ – zapisovatelka

Jan NAROVEC - člen

 

Náhledy fotografií ze složky Výroční jednání pražských Chodů